Rozliczenia online -> Wypełnij szybko PIT-37

Wypełnienie PIT przez internet jest opcją znacznie szybszą niż ręczne wypełnianie zeznania podatkowego. Poza tym pozwala na rozliczenie się z fiskusem bez konieczności wychodzenia z domu.

Zwykle wypełnienie deklaracji PIT-37 online zajmuje nie więcej niż kilka minut. Jest to niezwykle prosta i szybka procedura, przyjazna nawet podatnikom, którzy nie nawykli do korzystania z nowych technologii.

 

PIT przez internet -zalety

  • Brak konieczności posiadania podpisu elektronicznego – do logowania wysatrczą

podstawowe dane jak imię, nazwisko, numery PESEL i NIP a także kwota przychodu z ubiegłego roku podatkowego. Dzięki tym danym możemy autoryzować wypełniony formularz.

  • Procedura jest całkowicie bezpieczna. Poza tym program do wypełniania PIT online pomaga użytkownikom np. sam zlicza odpowiednie kwoty lub sygnalizuje pominięcie albo też pomyłkę w określonym polu.
  • Małżonkowie, tak jak w przypadku papierowej deklaracji PIT-37, mogą rozliczać się wspólnie.
  • I przede wszystkim, by uczynić zadość obowiązkom podatnika nie musimy wychodzić z domu. Wystarczy kilka minut przed komputerem, by wypełnić zeznanie podatkowe i odesłać PIT -37 do urzędu skarbowego.

 

Rozliczenie przez internet- jak to zrobić

Przede wszystkim konieczne jest byśmy mieli PIT-11 czyli dokument wystawiany przez tzw. płatnika, instytucje odprowadzającą za nas zaliczkę na poczet podatków. Innymi słowy jest to dokument, który powinniśmy dostać z naszego zakładu pracy, od zleceniodawcy lub z ZUS. Te dokument jest bazą naszego rozliczenia.

Poza tym, jeśli wypełnianie PIT przez internet jest dla nas nowością lepiej mieć dowód osobisty pod ręką, bowiem będziemy musieli podać szereg danych by zalogować się do programu. Dalej wystarczy zalogować się w systemie lub pobrać na komputer program do rozliczania PIT przez internet. Program jest darmowy i bezpieczny a przede wszystkim bardzo intuicyjny. Wypełniając pola wskazane przez program warto pamiętać, że jeśli się pomylimy, to system z pewnością to wychwyci.

 

PIT online-wskazówki na koniec

By pomyślnie zakończyć rozliczanie PIT online konieczna jest autoryzacja wypełnionej już deklaracji podatkowej. W tym celu konieczne jest podanie kwoty dochodu z ubiegłego roku. Potem wystarczy wysłać PIT-37 i… prawie gotowe. Prawie, bowiem konieczne jest zaczekanie na tzw. UPO czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Ten dokument jest bardzo ważny na wypadek kontroli z urzędu skarbowego. Warto więc go zapisać na dysku lub też wydrukować i bezpiecznie schować wraz z innymi dokumentami.

Poza tym warto pamiętać, że rozliczając PIT przez internet możemy korzystać z ulg podatkowych. W formularzach jest na to miejsce. Powinniśmy sprawdzić przede wszystkim kwotę wolną od podatku i inne ulgi podatkowe. W formularzu do rozliczenia PIT online jest na nie miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *