Przestań się męczyć z PITem. Rozliczaj online

Wypełnianie deklaracji podatkowych spędza sen z powiek nie jednemu z nas. Tymczasem wystarczy skorzystać z pomoc jednego z programów do rozliczania PIT przez internet, by już po kilku minutach  odesłać fiskusowi PIT-37.

 

Najgorętszym okresem do rozliczania deklaracji podatkowych jest kwiecień. Zwłaszcza w ostatnie dni tego miesiąca urzędy skarbowe pękają w szwach wypełnione po brzegi podatnikami, którzy ręcznie wypełniają deklaracje podatkowe. Kolejki wychodzą nawet na korytarze a atmosfera jest dość nerwowa. Możemy uniknąć tego zgiełku. Wystarczy zdecydować się na program PIT by bez wychodzenia z domu, w ciągu kilku minut wypełnić deklarację podatkową.

 

PIT online – to nie może być łatwiejsze

Oto kilka powodów dla których wypełnianie PIT-37 przez internet jest przynajmniej warte rozważenia:

  • Programy do rozliczenia PIT są całkowicie bezpieczne. Wcześniej testowane, spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa
  • Programy PIT są bezpłatne
  • Rozliczanie PIT online jest najszybszą i najłatwiejszą drogą do rozliczenia się z fiskusem
  • Jeśli się pomylisz program PIT zasygnalizuje błąd i poprosi o wprowadzeni poprawnych danych
  • Podpis elektroniczny nie jest potrzebny by rozliczyć PIT przez internet

 

Rozliczaj online w trzech prostych krokach

By bez stresu wypełnić  PIT online zastosuj się do tej krótkiej i prostej instrukcji:

  • Przygotuj się: pobierz program PIT na komputer lub zaloguj się w serwisie. Wcześniej przygotuj dowód osobisty i PIT- 11, czyli deklarację podatkowa, którą otrzymałeś od pracodawcy, z zakładu pracy, od zleceniodawcy czy ZUS. Przypomnij sobie również kwotę przychodu za ubiegłoroczny rok podatkowy.
  • Wypełniaj wszystkie instrukcje podane w programie. Wystarczy kilka minut skupienia by rozliczyć PIT onilne. Pamiętaj, że cześć obliczeń program PIT wypełni za ciebie. Na końcu konieczna jest autoryzacja w programach do rozliczania PIT. Do tego celu służy właśnie kwota przychodu za ubiegły rok.
  • Po wysłaniu formularza do urzędu skarbowego poczekaj na UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Ten dokument zapisz na dysku lub wydrukuj i schowaj w bezpiecznym miejscu na wypadek kontroli z fiskusa.

To wszystko czego wymaga od nas program PIT. Jak widać rozliczenie PIT-37 przez internet jest naprawdę proste. Pamiętaj jedynie o tym, że rozliczając PIT online możesz skorzystać także z ulg i odpisów od podatku. Warto więc wiedzieć, że w tym roku podatkowym kwota wolna od podatku wynosi 8001 zł. Poza tym podatnikom przysługuje szereg innych ulg. Można na przykład odpisać internet lub koszty rehabilitacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *